Kosakowiak Cup 2020 : Mistral Pogórze 2 Miejsce

Relacja: Michał Przysiecki
„W dniu dzisiejszym odbyły się IV Mistrzostwa Gminy Kosakowo w Futsalu – Kosakowiak Cup 2020, o Puchar Sołtysa Kosakowa Andrzej Śliwiński które miałem przyjemność współorganizować . Do zmagań o najwyższy laur stanęło 6 drużyn: Dębogórze Wybudowanie, Lider Dębogórze, Mistral Pogórze, Sztorm Kosakowo, Hito Sushi i Sołectwo Kosakowo. Zawody rozegrano w formie ligi (każdy z każdym). Nasza drużyna wystąpiła w nowych strojach z oficjalnym logo Sołectwo Pogórze

Pierwszy mecz rozegraliśmy z drużyną Sztormu Kosakowo, który mimo wielu dogodnych sytuacji i dobrej postawy bramkarza „gości” zakończył się bezbramkowym remisem. W drugim starciu podejmowaliśmy ekipę Sołectwa Kosakowo, gdzie pomimo utrzymującemu się remisowi zdołaliśmy przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając 1-0. W kolejnym spotkaniu mierzyliśmy się z teamem Lidera Dębogórze wychodząc dość szybko na prowadzenie 3-0 i pomimo chwilowego rozprężenia dowieźliśmy zwycięstwo do końca. Ostatecznie padł wynik 3-2. Czwarty mecz rozegraliśmy z drużyną Hito Sushi. To było szalone spotkanie gdzie dwukrotnie wychodząc na prowadzenie szybko traciliśmy bramkę. Mecz ostatecznie zakończył się wysokim remisem 4-4, odbierając nam szansę na walkę o pierwszą lokatę. Ostatnie spotkanie rozegraliśmy z ekipą Dębogórza Wybudowania, która przed meczem z Nami wygrała wszystkie swoje spotkania. Mimo braku szans na zwycięstwo w całym turnieju podeszliśmy do meczu zmotywowani. Po pierwszej połowie wynik spotkania nie był dla Nas korzystny ponieważ przegrywaliśmy 3-1. Jednak walka do końca i złoty strzał Naszego golkipera Bartłomieja Drespy w ostatnich sekundach meczu, zapewnił zwycięstwo 5-4!
Zmagania zakończyliśmy na drugim miejscu, nie odnosząc żadnej porażki (3 zwycięstwa, 2 remisy)!! To zaowocowało przepustką na Mistrzostwa Powiatu Puckiego KIBOL CUP, gdzie wspólnie z kolegami z drużyny Dębogórza Wybudowania (i być może Hito Sushi), będziemy reprezentować Gminę Kosakowo! Dziękuję chłopakom za poświęcony czas i reprezentowanie Sołectwa Pogórza !
Medale Naszej drużynie wraz z Sołtysem Kosakowa Andrzej Śliwiński, wręczał @Mateusz Szmidt(członek Rady Sołeckiej Pogórza).

Więcej zdjęć w filmiku pod linkiem:https://youtu.be/hesD4vROoFE Foto. Marcin Krauze.

Bramki dla Naszej drużyny strzelali: Mateusz Kozieniec x7; Arkadiusz Krynicki x3, Dariusz Żur x2, Bartłomiej Drespa x1.

Skład Mistral Pogórze: Michał Przysiecki (C), Bartłomiej Drespa (B), Paweł Woźniak, Mateusz Kozieniec, Tomasz Przygodzki, Dariusz Żur , Arkadiusz Krynicki, Robert Korzemiakin.